V NEDEĽU DO PIEŠŤAN!

Najskôr vyjadrenie k alternatíve „Do Piešťan na vlaku“: Po veľmi vydarených vlakových výjazdoch sme sa pokúsili podobnú akciu zorganizovať aj nabližšiu nedeľu. Bohužial, po bezmála dvoch týždňoch intenzívneho vyjednávania so železnicami SR sme neprišli k dohode. Problémom sú preplnené spoje (vďaka akcii Vlaky Zdarma) a neochota nami vytypované spoje posilniť, resp. presun fanúšikov akokoľvek riešiť.

Odchod vlaku z Nitry je 14:31 z Hlavnej stanice a následne z Leopoldova 15:10. Podľa grafikonu sa tento prípoj „nestíha“ o 6 minút, sme však presvedčení, že osobák z Leopoldova by bol pri väčšom počte fanúšikov z Nitry trošičku pozdržaný a to aj za asistencie Polície, ktorá nebude mať záujem o zbytočne dlhé dozeranie na verejný poriadok na leopoldovskej stanici až do príjazdu ďalšieho vlaku.

Problémom by mohol byť návrat domov, konkétne vlak s odchodom 21:08 z Piešťan, na ktorom Železnice očakávajú plno. Nevieme zaručiť, že do tohto vlaku sa natlačia všetci fanúšikovia ale zároveň si netrúfame odhadnúť reakciu Polície, ktorá o dlhšie zotrvanie Nitrančanov na piešťanskej stanici nebude mať najmenší záujem.

Týmto nechávame spôsob dopravy do Piešťan na individuálnom posúdení. Ak sa rozhodnete pre vlak, tak odporúčame 13:13 z Hlavnej stanice cez Zbehy do Leopoldova, prípadne aj 14:31 so šancou na zdržanie prípoja do Piešťan (viď vyššie). Inou možnosťou sú samozrejme autá, ktorých pôjde tradične veľké množstvo.

Výsledky sú, vzdialenosť takmer žiadna, vernosť klubu nekonečná. Vidíme sa v Piešťanoch!

6 názorov na “V NEDEĽU DO PIEŠŤAN!

  1. Ist do piestan na vlaku je uz zauzivana tradicia u nitrancanov a nemali by sme ju za akychkolvek podmienok porusovat .Mal by sa ohlasit vyjazd a vsetci by mali ist vlakom ako minule.

  2. Ak si kupis listok je to uz ich problem, maju mat dostatocne kapacity hlavne ak o tom vedia. Urcite ich kompetentni nepochvalia ak to nezvladnu. Treba to oznamit aj dakej TV ze sa fans chystaju na vlaku :). Isto vela studentov bude chciet ist zadara.

    • a s dokupenim miestenky za euro navyse ta zobrat musia duplom. by som chcel vidiet ako by sa to riesilo, keby sa nezmestia ani miestenkovi…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.